Otse põhisisu juurde

Eetika ja IT

Netflix


Ise kasutan juba mitu aasat seda portaali ja otsustasin uurida just selle ettevõtte eetikakoodeksist...


Netflix on Ameerika ülisuur sisuplatvorm ja tootmisettevõte, mille peakontor asub Californias Los Gatos. Netflixi asutasid 1997. aastal Reed Hastings ja Marc Randolph Californias Scotts Valley'is. Ta pakub filmide ja telesarjade kogu, sealhulgas kohapeal toodetud. Oktoobris 2020 Netflixil oli kogu maailmas üle 195 miljoni tasulise tellimuse, sealhulgas 73 miljonit USA-s. 

Netflixi direktorite nõukogu on selle direktorite, ametnike ja teiste töötajate jaoks vastu võtnud eetikakoodeksi. Koodeks tegeleb järgmiste aspektidega:

1.     Aus ja eetiline käitumine

Eetilist käitumist peetakse käitumiseks, mis vastab tunnustatud kutsestandarditele. Eetiline käitumine hõlmab tegelike või ilmsete huvide konfliktide eetilist käsitlemist isikliku ja ametialase suhte vahel, nagu allpool käsitletud.

2.     Intereside konfliktid

Huvide konflikt on olemas, kui ühe isiku või üksuse huvid või eelised lähevad vastuollu või näivad vastuolus olevat ettevõtte huvide või eelistega. 
Kõik Netflixi osapooled, kes on teadlikud huvide konfliktist või on mures konflikti tekkimise pärast, peavad seda viivitamatult arutama kõrgema juhtkonna või peanõustajaga

3.     Paljastus

4.     Vastavus

Ettevõtte poliitika on järgida kõiki kohaldatavaid seadusi, reegleid ja määrusi. Iga Netflixi osapoole isiklik kohustus on järgida nende seaduste, eeskirjade ja määrustega kehtestatud standardeid ja piiranguid, eriti raamatupidamise ja auditeerimisega seotud standardeid ja piiranguid.

5.     Sisemine aruandlus

Netflixi osapooled võtavad kõik asjakohased meetmed, et peatada teiste Netflixi osapoolte teadaolevad üleastumised, mis rikuvad käesolevat koodeksit. Sel eesmärgil teatavad Netflixi osapooled teadaolevatest või arvatavatest üleastumistest peanõunikule või, kui vanem finantsametnik on rikkunud oma käitumist, ka ettevõtte auditikomitee esimehele.

6.     Vastutus

Selle koodeksi mis tahes rikkumine võib kaasa tuua distsiplinaarvastutuse, sealhulgas lõpetamise, ja kui see on õigustatud, kohtumenetlus. Käesolev koodeks on teatav põhimõte, poliitika ja protseduur, mis reguleerib Netflixi osapooli ettevõtte tegevuses. See ei ole ette nähtud ega loo õigusi ühelegi töötajale, kliendile, tarnijale, konkurendile, aktsionärile ega muule isikule ega üksusele.


Netflix 'Shuffle Play' Feature Randomly Streams Selected Titles - Variety


Kasutatud allikad:

http://q4live.s22.clientfiles.s3-website-us-east-1.amazonaws.com/959853165/files/doc_downloads/governance_docs/73.pdf

https://www.britannica.com/topic/Netflix-Inc

 

 

 

 

 

 

 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

IT juhtimine ja riskihaldus

Mark Zuckerberg    Mark Elliot Zuckerberg on Ameerika Ühendriikide ettevõtja, Facebooki kaasasutaja koos Harvardi kaastudengite Dustin Moskovitzi, Eduardo Saverini ja Chris Hughesiga. Zuckerberg on Facebooki tegevjuht ja juhatuse esimees. Ta omab ettevõttes 24-protsendilist osalust.  Zuckerbergil tekkis huvi arvutite vastu juba varajases eas; umbes 12-aastaselt kasutas ta Atari BASIC-i sõnumiprogrammi loomiseks, mille ta nimetas "Zucknet". Tema vanemad palkasid eraarvutiõpetaja David Newmani kord nädalas majja ja töötama Zuckerbergiga. Hiljem õppis Zuckerberg New Hampshire'is eksklusiivses ettevalmistuskoolis Phillips Exeteri akadeemias. Seal näitas ta vehklemises annet, saades kooli meeskonna kapteniks. Ta paistis silma ka kirjanduses, pälvides klassiku diplomi. Pärast Exeteri lõpetamist 2002. aastal astus Zuckerberg Harvardi ülikooli. Pärast teist aastat lõpetas Zuckerberg ülikooli, et pühenduda täiskohaga oma uuele ettevõttele Facebook.  Zuckerberg ja tema sõbrad Dusti

Arendus- ja ärimudelid

Arendusmudel Kosemudel (Waterfall) Kosemudelit  kasutati selliste ettevõtterakenduste väljatöötamiseks nagu kliendisuhete haldamise ( CRM ) süsteemid, personalijuhtimissüsteemid ( HRMS ), tarneahelate juhtimissüsteemid, varude haldamise süsteemid, jaemüügikettide müügipunktide süsteemid jms. Sellist  süsteemi  kasutati tarkvara arendamisel märkimisväärselt kuni  2000.  a astani. Kosemudel on lihtne ja hõlpsasti mõistetav ning kasutatav. Mudeli jäikuse tõttu on seda lihtne hallata - igal etapil on konkreetsed tulemused ja ülevaatusprotsess. Selles mudelis töödeldakse ja lõpetatakse etappe ükshaaval. Faasid ei kattu. Mudel sobib hästi väiksemate projektide jaoks, kus nõuded on selgelt määratletud ja väga hästi mõistetavad. On olemas mõningaid piirkondi, kus jätkuvalt eelistati kosemudelit: -   Mõelgem süsteemile, kus inimese elu on piiril, kus süsteemi rike võib põhjustada ühe või mitu surma.  -   Mõnes riigis võivad sellised äpardused viia vastutusega inimeste vangistamiseni.  -   Mõelg

Arpanetist Facebookini - Interneti kujunemislugu

Tänane jutt on kahest nähtust interneti ajaloost ...  IBM International Business Machines ilmus 1924. aastal uue ettevõtte nimena, mis loodi kolme ettevõtte ühinemise tulemusena. Tulevase IBMi lõi Charles Flint 1900. aastal, ettevõte kandis nime International Time Recording ja tegeles kellade tootmisega. 1911. aastal ilmus Computing Tabulating and Recording Company (CTR). Rahvusvaheliste ärimasinate nimetus võeti kasutusele 1917. aastal CTR Kanada haru jaoks. Kuni II maailmasõjani oli IBMi põhitegevuseks perfokaardilehtede tootmine. Siis oli see väga edumeelne ettevõte, mille sissetulekud olid dünaamiliselt kasvavad. Täna International Business Machines (IBM) on ülemaailmne tehnoloogiaettevõte, mis pakub riistvara, tarkvara, pilvepõhiseid teenuseid ja kognitiivset arvutust. TETRIS Tetris on videomäng, mis on ilmunud Moskvas. Vene teadlane Aleksei Pajitnov töötab välja Tetrise esimese versiooni Electronika aastal 1960. Aastal 1985 Tetris kantakse IBM-i arvutisse ja  ta levib kiiresti k